📚 بازدید کتابخوان های پایه هفتم از کتابخانه ملی
بهمن ۹, ۱۳۹۸
نوروز ۱۳۹۹
اسفند ۲۹, ۱۳۹۸

📚 ❄ نمایشگاه کتاب زمستان

کتاب را که باز می‌کنی

دوبال یک پرنده را گشوده‌ای

پرنده ای که از زمین

تو را به شهرهای دور

تو را به باغ‌های نور می‌برد…
کتاب خواندن نه یک تفریح بلکه یک نیاز است، چون به ما راه و رسم کنار آمدن با مشکلات زندگی و داشتن احساس بهتر هنگام مواجه شدن با مشکلات را یاد می‌دهد، ما با خواندن کتاب‌های خوب جهانمان را بزرگ می‌کنیم و چهره‌ی جامعه را می‌سازیم…
برای همین است که دغدغه‌‌ ما در کتابخانه رفاه شرق هر چه بیشتر آشتی دادن دانش‌آموزان با کتابخوانی و کتاب‌ها است.

اولین نمایشگاه کتاب مجتمع آموزشی رفاه شرق با عنوان «کتاب زمستان» در دی ماه ۱۳۹۸ با رونمایی از بیش از صد و پنجاه جلد کتاب تازه در کتابخانه برگزار شد.
هدف این نمایشگاه آشنا کردن دانش‌آموزان با کتاب‌های جدید در مجموعه و ایجاد اشتیاق برای فعالیت ارزشمند کتابخوانی بود که به گواه یادداشت‌های به جا مانده در دفتریادبود، این شوق حاصل شده است.
با اضافه شدن عنوان‌های تازه به مجموعه‌ی کتابخانه مجتمع آموزشی رفاه شرق، هم‌اکنون ما بیش از ۱۵۰۰ جلد کتاب در زمینه‌های ادبیات- داستان- کتاب‌های مذهبی- دفاع مقدس- شعر و کتاب‌های علمی و تاریخی داریم.
همچنین قریب به ۲۵۰ جلد کتاب مرجع در زمینه‌های مختلف که جهت مطالعه‌ی دختران‌مان در مجتمع رفاه مهیا است.
باشد که دریچه‌ای باشیم برای راه یافتن دختران نازنین‌مان به جهان شگفت‌انگیز علم و معرفت با عادت نیکو و اثرگذار مطالعه و مهیا کردن زمینه‌های آن در مجتمع رفاه شرق.

یادداشت‌های ثبت شده دانش‌آموزان در دفتر یادبود نمایشگاه:
– این واقعا عالی است که کتاب‌های جدید و خواندنی برای کتابخانه تهیه کرده‌اید، حسابی خوشحال شدم… از شما ممنونم.
– واقعا خیلی خوشحالم که کتابهایی اینقدر خوب به کتابخانه اضافه شده و باعث می‌شود که ما بیشتر به کتابخانه بیاییم… واقعاً ممنون.
– مرسی که کتاب‌هایی که می‌خواستم بخرم را برای کتابخانه تهیه کردید، فقط لطفاً کتاب‌های کلاسیک هم بگذارید، ممنون.
– ممنون که به قولی که داده بودید عمل کردید و کتاب‌های جدید برای کتابخانه تهیه کردید، خوش قولی را به ما یاد دادید، ممنون برای همه چیز.


– به نظرم کتابخانه به همچین تغییر مثبتی احتیاج داشت، من قبلاً هیچ کتابی از کتابخانه نگرفته بودم چون به نظرم کتاب‌های جذابی نداشت اما الان قطعاً از این کتاب‌ها استفاده خواهم کرد.
– خیلی ایده جالبی بود، خیلی کتاب‌ها و دکور خوشگل شده، مرسی بابت اطلس… خسته نباشین…
– اصلا فکر نمی‌کردم کتاب‌هایی به این خوبی در مدرسه پیدا شود، چند وقت پیش می‌خواستم چند تا کتاب بخرم که الان و امروز دیدم که کتابخانه این کتاب‌های جذاب را آورده، بسیار عالی و رویایی است.
– خوش به حال دانش‌آموزان که جایی درس می‌خوانند که آنجا دغدغه‌ی کتاب و مطالعه و رشد از اولویت‌های آن است. خیلی کار خوب و ارزشمندی است…

 


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *